Konya Manuel Terapi ve Fizik Tedavi

Bel Ağrısı Nasıl Geçer, Bel Ağrısı Tedavisi

Uyarı! Öncelikle sitemizdeki yazılar tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Hastalık yoktur? Hasta Vardır! ilkesince uzman tarafından değerlendirilme yapılmadan, bir tedavi yapılması doğru değildir. Buna göre sitede bulunan iletişim bilgilerini kullanarak detaylı ve doğru bilgiyi alabilirsiniz.

Bel Ağrısı Nasıl Geçer, Bel Ağrısı Tedavisi

Bel yada Sırt ağrınızı tamamen yok etmenin ipuçları
Eğer sırt yada bel ağrısı çekiyorsanız, bunun ne kadar kötü bir durum olduğunu bilirsiniz. Sizi bu acıdan kurtaracak ve koruyacak idmanlara seve seve zaman ayırırsınız. Ağrı bir kere başladı mı kurtulması çok zor olmasıdır. Bu acıdan kurtulmak için günlük yaşamınızda bazı adımlar atmalısınız.
konya bel ağrısı fizik tedavisi
Karın kaslarınızı güçlendirin

Omuz pressi uygularken vücudunuzun şekline dikkat edin

Periyodik olarak ayağınızın uzunluğunu ölçün

Koşu bandı yerine Eliptik idmanı yapın. Yada en güzel egzersiz Yüzme ;)

Sırtınızı çalıştırın ve Dik durmaya özen gösterin.

Bel Kaslarınızı ve destek kaslarınızı geliştirin.

Manuel terapi ile bozuk lokasyonlu eklemleri düzeltin.
 

Fizik tedavinin önemini gün geçtikçe daha çok anlayan Konya halkı, Sitemize geri bildirimleri bizleri çok memnun etmektedir. Fizik tedavi ile gelebilecek bir çok mucizenin farkına varmaktadırlar. Fizik tedavi ve diğer bir dal olan rehabilitasyon da konya gelişimlerini devam ettirmektedir. Özellikle Fizyoterapistin önemini anlamaları ve bize anlatmaları umut vericidir. Teşekkürler...

En önemli Ağrı Yakınması Bel ve Sırt Ağrıları 

Konya Bel ve Sırt Ağrısı Tedavisi

1- Bitkinlik, Stresli yaşam, Sabah yorgunluğu ve baş ağrılarınında bulunduğu bir şekilde görülebilir.
2- Duruş (postür) bozuklukları: İş yerinizde veya çalışma masanızda devamlı ve düzgün olmayan bir postür (duruş) sahibi olmak zamanla bir çok kas spazmına ve bel ağrısına neden olmakta
3- Fibrosit sendromu: Kas spazmı olarakta bilinir. Ağrı en sık olarak sırt ve boyun sonrada kol ve omuzlarda görülebilir. Yaygın bir ağrı şekli vardır. Sebebi hatalı duruş pozisyonları, zorlama, soğuk ve nemli bir ortamda kalma gibi nedenlerden oluşmaktadır.
4- Omurganın eğrilikleri (Skolyoz): Sırtta eğriliğin olması ve başın öne gelmesini izleyen omurgalarında rotasyonu ile seyredebilen arkadan bakıldığında omurganın düzgün bir hat izlememesinin, nedeni kalıcı veya fonksiyonel dedğimiz bir skolyoz hastalığıdır. Kesinlikle Ftr bölümüne görünmeniz tavsiye olunur.
5- Yansıyan Ağrılar:Her hangi bir organınızın size verdiği ağrı yansıyarak belde ağrılara sebeb olabilir.
6- Fibromiyalji: Romatizmal bir hastalıktır, Kadınlarda çok sık görülmektedir, genellikle psikosomatik kökenli olduğu bilinmektedir. Bazen bu hastalık Romatoid artrit den sonrada gelişebilmektedir. Uyku bozukluğu, kas ağrıları, çabuk yorulma semptomlar arasında sayılabilir.( Fizik tedavi çok iyi gelmektedir.)
7- Bel Fıtığı: Bel veya sırt bölgesinde oluşan fıtıklar nedeni ile şiddetli olduğu zamanlar inanılmaz ağrılara neden olmaktadır.
8- Osteoporoz: Belli bir yaştan sonra kemiklerinde yaşlanmasına bağlı oluşan hastalık Kemik erimesi.
9- Romatizmal Ağrılar: Kemiklerde veya kaslarda da oluşabilmesi mümkün olan romatizmal durumlar sonucu oluşan hastalıklar.
10- Bursit: Vücudumuzun bazı tendon veya kasların kemik üzerinden gecerken friksiyona uğraması sonucu oluşabilen ağrılı durumdur. 

Gibi bir çok nedenden ağrılarınız olabilir. İyi bir tanı ve tedavi programı ile bu ağrıların önüne geçmek artık fizik tedavi ile mümkün olabilmektedir.

Ağrıları kesmek için fizik tedavide bir çok yöntem mevcuttur.Fizyoterapist ağrının tanısını bildiği sürece ağrının giderilmesi konusunda bir çok yöntemden en uygununu bularak ağrının giderilmesini profesyonel olarak yapmaktadır. Sporcularda daha yaygın olan fizik tedavi artık halkın bilinçlenmesi ile günlük yaşam içinde kullanılmakta ve birçok kişi memnun kalmaktadır..

Önemli bir konu ise ağrılarınız için sağlık sektörü dışı uğraşan uydurma kişilere gitmemek olmalıdır. Bu kişiler insan anatomi ve fizyoloji dahi bilmemekte ki ağrının nedenini bilebilsinler. Yaptıkları yöntemlerde ağrı giderilebilir fakat size ömür boyu kalıcı hasar bırakabilirler. Özellikle boyun fıtığı ve bel ağrıları için alternatif yöntemler aramayın bu durumlarda tedavi kesinlikle iki yöntemle mümkündür. Bu yöntemler ya cerrahidir yada fizik tedavidir.

Diğer bir önemli konu ise ağrı için yutulan haplar. Dediğimiz gibi ağrı vücutta ters giden şeyleri size bildiren çok önemli bir mekanizmadır. Siz haplarla kendinizi uyuşturarak geçirdiğiniz her gün vücudunuzda tedavisi mümkün olmayan durumlara yol açabilirsiniz. Tavsiyemiz 4-5 günden fazla bir ağrı hissettiğinizde kesinlikle uzmana başvurmanız ve gerekli yönlendirmeleri almanızdır.

Biz Fizyoterapistler olarak bir çok hastamızda ağrıların giderilmesini sağlamaktayız. Ve size kaliteli bir yaşamında programını çizmekteyiz. Sizde bunları kulak ardı yapmak yerine ağrınız için muayene olduktan sonra fizik tedavi bölümüne gelmeniz gerektiği söylenirse kesinlikle fizyoterapistlerin elinde uzman kişilerin kontrolünde olacaksınız.


12